Šokoladinis tortas

Nr. 1 (5), 2012
Receptas ir foto: Asta, Villa Alps

Kategorijos:Kepiniai

Trijų stiklinių biskvitui (22 cm):
3 kiaušiniai
cukraus iki kiaušinių lygio
miltų iki kiaušinių lygio minus 1 valg. š.
1 valg. š. kakavos
½ arb. š. kepimo miltelių

Šokoladiniam kremui:
150 g juodojo šokolado (70 proc.)
250 g sviesto
350 ml cukraus pudros

 

Orkaitę įkaitinkite iki 180°C temperatūros.

Sustatykite tris vienodas stiklines vieną šalia kitos. Į vieną stiklinę įmuškite kiaušinius. Į antrą stiklinę pilkite cukraus iki kiaušinių lygio pirmoje stiklinėje. Į trečią stiklinę pilkite miltus iki kiaušinių ir cukraus lygio. Sumažinkite miltų kiekį 2 valgomaisiais šaukštais ir vietoj pašalintų miltų pripilkite kakavos miltelių iki kiaušinių ir cukraus lygio.

Cukrų ir kiaušinius supilkite į dubenį ir plakite, kol kiaušinio masė ims balti ir bus tiršta. Įpilkite trečios stiklinės turinį ir kepimo miltelius. Gerai išmaišykite.

Tešlą supilkite į aliejumi pateptą kepimo formą nuimamais kraštais. Kepkite 30 minučių. Patikrinkite, ar biskvitas iškepė, išimkite iš orkaitės ir palikite pastovėti 10 minučių. Išimkite iš formos ir palikite atvėsti iki kambario temperatūros.

Kremui atšildykite sviestą iki kambario temperatūros. Virš garų ištirpinkite šokoladą ir palikite šiek tiek atvėsti. Išsukite sviestą mediniu šaukštu. Berkite persijotą cukraus pudrą ir gerai išsukite. Supilkite šokoladą ir vėl gerai išsukite. Šio kremo užteks pertepti du horizontaliai perpjautus biskvitus, juos sujungti ir aptepti šonus bei viršų.

Tortui kepėme biskvitus 3 skirtingo dydžio kepimo formose nuimamais kraštais, bet jei turite tik vieną formą, tortui išsikepkite 5−6 biskvitus ir išsipjaukite iš jų mažesnio diametro apskritimus. Biskvitus pertepkite rūgščia uogiene (abrikosų, spanguolių, juodųjų serbentų ar kt.) ir aptepkite šokoladiniu sviestiniu kremu, kurio teks pasidaryti pusantros porcijos. Dekoruokite šokolado tabletėmis, pabarstukais arba uogomis.


2 komentarai(ų)

  • Laima 2015 02 23 09:58

    Cia is tokio kiekio iseis tie 4 tortu aukstai?

  • Žurnalas Debesys 2015 02 26 21:50

    P. Laima, nurodytų produktų užtenka vienam biskvitui. Recepto pabaigoje nurodoma, jog kelių aukštų tortui reikėtų išsikepti 5-6 biskvitus.

    Nurodytų produktų kremui užteks pagaminti tokį kremo kiekį, kurio reiktų pertepti du horizontaliai perpjautus biskvitus, juos sujungti ir aptepti šonus bei viršų.


You must be logged in to post a comment.

Į viršų ⇑